Özel Halk Sağlık Kabini Sağlık Hizmetleri olarak; Serum Tedavi hizmeti vermekteyiz. Evde serum tedavisi vücuttaki sıvıların dengeli dağılımı hemostazis ile korunmaktadir. Hastalık bu dengeyi bozmaktadır. Bu dengenin bozulmaması, bozulduğunda kayıpların giderilmesi veya hastalıkları tedavi etmek için İntravenöz sıvı infüzyonu Serum Tedavisi uygulanmalıdır. İlacın veya sıvının direkt kan dolaşımına verilmesi bu sebeple etkisinin ve emiliminin hızlı başlaması en büyük avantajıdır.

Serum Tedavi Hizmeti Nedir ?

Serum takma tedavinin damar yolundan uygulanma şeklidir. Genellikle ishal, kusma ve acil su kaybı olan hastalara serum tedavisi uygulanır. Bazen hastanın birkaç ilacı aynı anda alması gerekir. Kemoterapi alan hastalarda ilacı bu şekilde alır.Bu son derece hijyenik bir uygulamadır.

SERUM TEDAVİSİ KİME UYGULANMALIDIR ?

Serum tedavisi enfeksiyon sonrası uygulanabilen antibiyotik tedavisi sırasında, kemoterapi tedavilerinde, metabolizma bozulmalarında, beslenme ya da bağırsak rahatsızlıklarında serumla tedavi uygulanabilir.İlaç veya sıvı tedavisine ihtiyaç duyan hastalarımıza doktor tarafından reçete edilen her türlü serumun tedavisi kabinimizde veya dilerseniz kendi evinizde tecrübeli uzman ekibimiz tarafından takılmaktadır.

EVDE SERUM TEDAVİSİ HİZMETİ

Evde serumla tedavi; Serumlar, vücuttaki enfeksiyonu kısa sürede dışarı atmanızı sağlar. Evde serum tedavisi hizmeti son derece steril bir ortamda ve hijyenik şekilde yapılmalıdır. Hastaların en rahat oldukları ortamda bulunmaları ve zaman kaybı yaşamamaları açısından da büyük avantaja sahiptir.serum tedavi

Serum Tedavi Hizmeti Amacı

Bu, kandaki antikor denilen maddelerin hastalıklara karşı çarpışması esasına dayanır. Evde serum tedavisi diğer bütün tedavilerden farklı olarak içinde birçok rahatsızlığa karşı etken madde bulundurmaktadır. Örneğin; soğuk algınlığına karşı hazırlanan serumda hem ateş düşürücü ilaçlar bulunurken aynı zamanda hastalığın çabucak iyileşmesi için vitaminler vardır.

Evde Serum Tedavi Hizmeti

Bugün halkımızın serumla aşıyı aynı görmesi yanlıştır; Aşı vücuda verilen kuvveti azaltılan mikrop veya toksinlere verilen isimdir. Bu zayıf mikroplar vücuda girince kanda antikorlar meydana gelir. Antikor vücuda giren mikropları yok etmek için vücudun oluşturduğu bir maddedir. Evde Serum tedavisi yararı ise başka bir uzviyetin meydana getirdiği antikorların insan vücuduna aktarılmasıdır. Ağızdan besi alamayan veya alabilecek durumda olmayan hastalara vitamin ve besin takviyesi için kullanılırken hastalığın vücuttan atılması için gereken ilaçları hızlı yoldan vermenin de bir yoludur.

Özel Keçiören Halk Sağlığı Hizmetlerimiz

Özel Keçiören Halk Sağlığı İnstagram